Kolor oczu a kolor cienia

Dobór kolorów pasujących do urody to odwieczny problem. Sądząc po ilości klientek, które o to pytają i które próbują znaleźć kolor idealny dla siebie lub ocenić ten, który właśnie wypatrzyły – temat nie jest prosty. Przy wyborze cieni do powiek można próbować przestrzegać prostych zasad. Osoby o ciepłym typie urody będą dobrze wyglądać w ciepłych […]

Dobór kolorów pasujących do urody to odwieczny problem. Sądząc po ilości klientek, które o to pytają i które próbują znaleźć kolor idealny dla siebie lub ocenić ten, który właśnie wypatrzyły – temat nie jest prosty.

Przy wyborze cieni do powiek można próbować przestrzegać prostych zasad.
Osoby o ciepłym typie urody będą dobrze wyglądać w ciepłych barwach. Analogicznie, jeśli twój typ urody jest raczej chłodny, wybierz właśnie takie odcienie.

Z reguły bezpiecznie jest też wybrać taki kolor kosmetyków, jaki kolor ma tęczówka oka – a więc zielony do zielonych oczu, niebieski do niebieskich itd.
To są rozwiązania bezpieczne, ale lekko passe i raczej nie sprawią, że oko będzie wyglądać spektakularnie…

Najlepsze możliwe rozwiązanie to wybór cieni w kontraście do koloru tęczówki oka. To nadaje spojrzeniu głębię i bardzo „wyciąga” kolor oka (np. zielone oko – fioletowy cień).
I tutaj są dwie możliwe ścieżki. Możecie wybrać efekt monochromatyczny – malując oko w tych samych odcieniach (np. fioletu). Ścieżka druga, którą osobiście Wam polecam, to zmieszanie odcieni i użycie zarówno cieni, jak i kredki. Dzięki temu oko będzie ładnie podkreślone i „trójwymiarowe”, a kolor tęczówki naprawdę wyraźny.

Oto moje sprawdzone zestawy kolorów:

Dla oczu brązowych
Bazowy cień: soczysta zieleń – dodajcie kredkę w odcieniu brązu bądź fioletu.

Dla oczu zielonych
Bazowy cień: szarość – dodajcie granatową kredkę i trochę różowego cienia.

Dla oczu piwnych
Bazowy cień: fiolet – dodajcie złoty, żółty bądź pastelowy różowy cień dla kontrastu.

Dla oczu niebieskich
Bazowy cień: brąz – połączcie z ciemniejszą brązową kredką i oranżowym cieniem.

Ania Galińska

National Make Up Artist SEPHORA
szczegóły

Komentarze