Jak zostałam Mistrzem Makijażu

Pytacie mnie w mailach i na forum o to, jak to się stało, że zostałam makijażystką. Ostatnio też, z uwagi na nasz konkurs, ciekawi Was moja droga do tytułu Make-Up Masters 2009 . Winna Wam więc jestem kilka szczegółów z mojej makijażowej historii. Dawno, dawno temu… żartuję… Wszystko zaczęło się osiem lat temu, razem z […]

Pytacie mnie w mailach i na forum o to, jak to się stało, że zostałam makijażystką. Ostatnio też, z uwagi na nasz konkurs, ciekawi Was moja droga do tytułu Make-Up Masters 2009 . Winna Wam więc jestem kilka szczegółów z mojej makijażowej historii.

Dawno, dawno temu…
żartuję…

Wszystko zaczęło się osiem lat temu, razem z początkiem pracy w Sephora. Kiedy dowiedziałam się o konkursie Make Up Masters, postanowiłam spróbować. Pomyślałam sobie: „A co tam! Jeśli nie uda mi się osiągnąć jakiegoś super wyniku, to przynajmniej się czegoś nauczę”. I tak pomyślałam sobie jeszcze 5 razy:) Tak, tak, byłam wytrwała – startowałam w konkursie aż 6 razy!
Im więcej razy startowałam, tym więcej nabierałam pewności siebie i doświadczenia, porażka mnie po prostu nie dołowała, a wręcz przeciwnie – mobilizowała! Traktowałam to jako warsztat i co roku startowałam w konkursie z większymi ambicjami.

Edycję, którą wygrałam, Sephora organizowała z marką Dior (zupełnie jak w tym roku). Ja wprost przepadam za domem mody Dior, kocham oglądać ich pokazy i makijaże – pewnie właśnie to sprawiło, że do tej edycji przygotowywałam się ze szczególną determinacją. Wertowałam magazyny fashion, oglądałam programy o modzie, gdzie królowały kolekcje Johna Galliano, studiowałam make up`y Pat Mcgrath – szczególnie te, gdzie modelki miały mega efektowny pomysł na oczy – ze sztucznymi rzęsami doklejanymi poniżej dolnej linii oczu… Ten wyrafinowany, barokowy styl zrobił na mnie ogromne wrażenie, pewnie również dlatego, że w Polsce, na pokazach nie widywałam wówczas niczego podobnego.

Wracając jednak do Make Up Masters w 2009 roku; dostałam się do półfinału, w którym tematem był „POP ART DIOR„. Pomyślałam, że to dla mnie szansa żeby pokazać, za co uwielbiam Pat Mcgrath! To, co zaprezentowałam w półfinale widzicie poniżej, właśnie ten make up stał się przepustką do finału Make Up Masters.

Ostatni etap konkursu zawsze poprzedzony jest warsztatami makijażowymi, organizowanymi specjalnie dla wąskiego grona finalistów. Wtedy prowadził je makijażysta Dior – Alexem Chatti.
Takie warsztaty to cały dzień trenowania pod okiem guru make-up’u różnych technik makijażu. Ćwiczyliśmy wówczas wykonanie przerysowanych i graficznych brwi, ciemnych ust z korektą, smoky eyes, cieniowania twarzy… . To był pracowity, ale wspaniały i mega pomocny dzień…

Pamiętam, że w dzień finału byłam mocno zdenerwowana, ręce mi się trzęsły, a nogi maiłam jak z waty… Do tego celebryci w jury, goście, fotoreporterzy, kamery telewizyjne, a w trakcie wykonywania makijażu finałowego Marcin Prokop, który prowadził finał, podchodził do nas, zadawał jakieś pytania… no myślałam, że zemdleję.

Tematem makijażu finałowego była: „LADY ROUGE„. W moim makijażu tak na prawdę kluczowe były trzy elementy: perfekcyjna cera, grube rzęsy wklejone od dołu i czerwona pomadka wklepana w usta….
I udało się!
Nagroda była cudowna: fantastyczne kosmetyki Dior, zegarek Diora z najnowszej kolekcji, ale to co było dla mnie najcenniejsze – warsztaty w Paryżu z makijażystą Dior.
Rewelacja! Paryż to zupełnie inny warsztat make up`u… i niewyczerpana kopalnia inspiracji i pomysłów… Na tym wyjeździe zwiedziałam także fabrykę Dior. Zawiózł mnie tam osobisty szofer!… Czy mam opowiadać więcej?

Konkurs Make-Up Masters to niesamowite doświadczenie! Wiem, że to co z niego wyniosłam zapamiętam do końca życia. Nie tylko sukces jest ważny – choć polecam! Bardzo ważny jest też proces dochodzenia do niego – systematyczna praca nad warsztatem, nie zrażanie się niepowodzeniami, pasja i – najważniejsze – pokora. Każdą porażkę można przekuć w zwycięstwo – mnie się udało!

Wy też macie szansę zasmakować takiego doświadczenia… Przypominam, że trwa, specjalnie dla Was zorganizowany konkurs!

 

 

Ania Galińska

National Make Up Artist SEPHORA
szczegóły

Komentarze