Ile pędzli potrzeba do perfekcyjnego makijażu?

Często zastanawiamy się ile i jakich pędzli będziemy potrzebować do tego, by zrobić perfekcyjny makijaż. Perfekcyjny – nie zawsze oznacza skomplikowany, dlatego nie zawsze musimy mieć cały komplet. Jeśli zaczynamy przygodę z makijażem, a nasz budżet jest ograniczony polecam wybrać trzy podstawowe pędzle: pędzel do pudru, pędzel do różu oraz średniej objętości pędzelek do cieni. […]

Często zastanawiamy się ile i jakich pędzli będziemy potrzebować do tego, by zrobić perfekcyjny makijaż. Perfekcyjny – nie zawsze oznacza skomplikowany, dlatego nie zawsze musimy mieć cały komplet.

Jeśli zaczynamy przygodę z makijażem, a nasz budżet jest ograniczony polecam wybrać trzy podstawowe pędzle: pędzel do pudru, pędzel do różu oraz średniej objętości pędzelek do cieni.

Pędzel do pudru jest niezbędny. Dzięki niemu idealnie rozłożymy puder na twarzy nie ryzykując efektu grubej, matowej maski. Ten pędzel może się przydać także na etapie nakładania podkładu. Oczywiście podkład można nakładać dłońmi – pod wpływem ich ciepła dobrze wtopi się w skórę – ale pędzel do pudru idealnie go rozłoży na całej powierzchni twarzy i w przeciwieństwie do gąbki da bardzo naturalny efekt!

Pędzel do różu? Koniecznie! Bo róż to moim zdaniem must-have! Nic tak nie doda świeżości jak odrobina różu położona na kości policzkowe – ale uwaga – pędzlem idealnie do tego przystosowanym! Kształt pędzla (przypominający koci języczek) pozwali Wam nałożyć róż dokładnie w te miejsca, w których ten kosmetyk powinien się znaleźć.

Pędzel do cieni o średniej objętości jest bardzo multi-zadaniowy, więc warto w niego zainwestować! Spokojnie nałożymy nim jasny, rozświetlający cień na całą powiekę, ale także wszystkie ciemniejsze kolory.

Warto jednak mieć więcej pędzli. I nie chodzi tutaj o aspekty kolekcjonerskie, ale praktyczne! Pędzle ze względu na różne wielkości, objętości i kształty, umożliwiają osiągnięcie różnych efektów. Makijaż zrobiony przy pomocy pędzli jest bardzo naturalny, konsystencje idealnie przylegają do skóry, co gwarantuje trwałość makijażu.

Jakie pędzle jeszcze warto posiadać?

Pędzel do podkładu – taki pędzel daje najbardziej naturalny efekt, nie brudzimy przy tym dłoni i możemy go także wykorzystać do aplikacji maseczek czy kremów.

Pędzel do brwi – takie pędzle są wykonane często z sztywniejszego włosia i charakteryzują się włosiem ściętym pod kątem. Idealnie dzięki temu profilujemy łuk brwiowy, a pędzla można także używać do rozcierania kredek na powiece czy akcentowania cieniem dołu oka.

Pędzel do cieni o największej objętości – taki pędzel praktycznie już po dwóch pociągnięciach z łatwością pokrywa całą powiekę cieniem bazowym-rozświetlającym, nie trzeba się bawić. Dodatkowo jest świetny przy rozcieraniu krawędzi między jasnymi, a ciemnymi cieniami!

Pędzel do ust – zapewnia idealne wkomponowanie pomadki w usta, trwałość koloru i perfekcyjny kontur plus wypełnienie.

Przykłady pędzli zobaczcie w filmiku Krótko o pędzlach

Ania Galińska

National Make Up Artist SEPHORA
szczegóły

Komentarze