Baza matująca vs wygładzająca

Postanowiłam napisać trochę na temat tych dwóch baz, ponieważ najczęstsze problemy z trwałością makijażu wynikają z ich niewłaściwego doboru. Skupię się na bazie matującej i wygładzającej ponieważ najwięcej kobiet pyta właśnie o nie. Co więcej właśnie te dwie bazy są najczęściej źle dobrane. Baza matująca to baza polecana osobom o tłustej cerze. Można taką bazę […]

Postanowiłam napisać trochę na temat tych dwóch baz, ponieważ najczęstsze problemy z trwałością makijażu wynikają z ich niewłaściwego doboru.

Skupię się na bazie matującej i wygładzającej ponieważ najwięcej kobiet pyta właśnie o nie. Co więcej właśnie te dwie bazy są najczęściej źle dobrane.

Baza matująca to baza polecana osobom o tłustej cerze. Można taką bazę stosować na całą twarz w niewielkiej ilości albo do cery mieszanej i nakładać ją na miejsca, które nadmiernie się błyszczą.

Baza matująca All Mat Make Up For Ever

Baza matująca All Mat Make Up For Ever

Baza wygładzająca … co może Was zdziwić bardzo często mylona jest z bazą matującą i bardzo często wybierana jest przez osoby o cerze tłustej.

Z bazami wygładzającymi jest jak z większością kosmetyków – najlepiej dokładnie poczytać etykietę. Jeśli oczekujemy od bazy wygładzenia i matu, musimy na opakowaniu znaleźć informacje, że ten kosmetyk wygładza i matuje, a często tak nie jest.

Bazy wygładzające Photo Finish Smashbox

Bazy wygładzające Photo Finish Smashbox

Jeśli osoby, które mają cerę mieszaną, z tendencją do tłustej, użyją bazy wygładzającej bez czynników matujących, może stać się tak, że pory zostaną zanieczyszczone, a błysk- czyli wydzielanie sebum spotęgowane. Stanie się tak ponieważ spora ilość baz wygładzających jest robiona na bazie silikonu, który pięknie wygładza, ale niestety zatyka też rozszerzone pory!

Ja, jak zawsze, namawiam do przetestowania bazy, ponieważ każda skóra reaguje inaczej.

Ania Galińska

National Make Up Artist SEPHORA
szczegóły

Komentarze