ABC cery suchej

Kochane! Jeśli na co dzień Wasze cery pozbawione są blasku i wigoru, po umyciu Wasza skóra jest ściągnięta, matowa i wręcz prosi się o krem, macie do czynienia z cerą suchą. Wiem, że taki opis może przerażać, ale cera sucha nie musi być taka straszna. Co więcej, ma wiele zalet.. Posiadaczki takiej cery pewnie teraz […]

Kochane!

Jeśli na co dzień Wasze cery pozbawione są blasku i wigoru, po umyciu Wasza skóra jest ściągnięta, matowa i wręcz prosi się o krem, macie do czynienia z cerą suchą.

Wiem, że taki opis może przerażać, ale cera sucha nie musi być taka straszna. Co więcej, ma wiele zalet..
Posiadaczki takiej cery pewnie teraz zadają sobie pytanie, jakież to zalety może mieć ich cera… już odpowiadam (możecie mi wierzyć, bo też mam taka cerę!). W przypadku suchej cery makijaż zwykle utrzymuje się cały dzień i przede wszystkim nie świecimy się – a to przecież zmora właścicielek cery tłustej. Niestety na tym zalety się kończą. Każdy, kto ma taką suchą skórę twarzy wie, że podstawą pielęgnacji jest odpowiednie jej nawilżenie. Tylko ono zapewni nam idealną bazę pod perfekcyjny makijaż.

Wybieramy kosmetyki do make up`u

Dobór podkładów dla naszej wymagającej, choć wdzięcznej cery jest dość prosty – muszą one być nawilżające, komfortowe i świetliste. Muszą dawać poczucie świeżości przez cały dzień, a jednocześnie doskonale wyrównywać koloryt cery. Każda z nas chce dobrze wyglądać i jednocześnie dobrze się czuć, dlatego wybierając podkład pamiętajmy o jego właściwościach.

Pod podkłady dobrze jest użyć bazy, ja poleciłabym coś genialnie wygładzającego jak baza Photo Finish z firmy Smashbox, która sprawi, że na gładkiej fakturze cery podkład utrzyma się zdecydowanie dłużej.

Pewnie wielokrotnie słyszałyście, że przy cerze suchej nie powinno się używać pudru, to jednak nie do końca prawda. Trzeba go tylko doskonale dobrać. Dla najbardziej wymagających zdecydowanie polecam pudry z delikatnym rozświetleniem np. Meteorites Guerlain lub Forever Dior.

Na co dzień mój ukochany zestaw do makijażu to baza Photo Finish Smashbox, podkład Dior Nude i puder Sephora. NIGDY NIE ZAPOMINAJCIE TEŻ O RÓŻU, KTÓRY ZAWSZE DODAJE POLOTU, BLASKU I PLASTYCZNOŚCI NASZEJ TWARZY.

Gorąco polecam testowanie… :-)

SEPHORA

szczegóły

Komentarze